ikona 801 011 254
ikona

Blog

Punkt docelowy: SUKCES - wyzwania branży transportowej

Punkt docelowy: SUKCES - wyzwania branży transportowej

Data dodania: 04.22.2023

Punkt docelowy: SUKCES - wyzwania branży transportowej
 
Branża transportowa jest swoistym barometrem, który odczuwa wszelkie zmiany rynkowe i sytuacje kryzysowe, a tych w ostatnich trzech latach, zarówno w Polsce, jak i na świecie niestety nie brakowało. Pandemia i związane z nią obostrzenia, wybuch wojny na Ukrainie, trudna sytuacja międzynarodowa, a także rekordowo wysoka inflacja to czynniki, które mocno uderzyły także w transport.
 
Najczęściej wskazywanym i najbardziej dotkliwym problemem tej branży był gwałtowny wzrost ceny paliwa, która stanowi często prawie 40% stawki transportowej. Był to bolesny cios zwłaszcza dla małych firmy, które podpisując kontrakty nie zadbały zawczasu o dodatki paliwowe. Przedsiębiorstwa transportowe borykały się też z odpływem białoruskich i ukraińskich kierowców, którzy często stanowili znaczną część załogi. Ponadto ograniczony został transport na wschód i firmy specjalizujące się w tym kierunku dostaw, musiały z dnia na dzień szukać zleceń u nowych, zachodnich kontrahentów.
 
W sondażu przeprowadzonym przez Trans.eu aż 79,31 % przedsiębiorców reprezentujących transport na pytanie „Czy sytuacja związana z rosnącą inflacją i kosztami życia odbija się na finansach Twojej firmy” odpowiedziało, że zdecydowanie tak, a 18,97%, że raczej tak. Odsetek ankietowanych, którzy nie zauważają różnicy jest minimalny. Przedstawiciele branży transportowej przyznają, że ostatnie miesiące to jeden z najtrudniejszych okresów dla tej gałęzi gospodarki. Do tej pory tylko lata 2009-2010 były podobnym wyzwaniem finansowym i emocjonalnym, jednak nie aż tak wielowymiarowym. W związku z tym, firmy transportowe muszą wykazać się niezwykłą elastycznością i innowacyjnością w 2023 roku. Kluczowe jest szybkie reagowanie i szukanie nowych, często niekonwencjonalnych rozwiązań, a także zadbanie o płynność finansową przedsiębiorstwa.
 
Z naszej perspektywy, wymienione trudności mogą nauczyć przedsiębiorców związanych z transportem jeszcze lepiej działać w przyszłości. Mogą też stać się motorem do zmian na lepsze. Dlatego zachęcamy naszych stałych i potencjalnych klientów z branży transportowej do szczególnego zadbania o płynność finansową ich firm. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, możemy podpowiedzieć, że teraz kluczowe okażą się profesjonalne działania prewencyjne.
 
Chętnie udostępnimy Twojej firmie całą naszą „flotę” sprawdzonych narzędzi prewencyjnych spod marki EW Collections  Możesz skorzystać z następujących specjalistycznych usług i naszych autorskich produktów: 
 
- monitoring płatności,
 
- ekspresowa weryfikacja kontrahentów,
 
- Pieczęć Prewencyjna,
 
- Program wizerunkowy Zaufany Płatnik.
 
 
Jeśli zaś jest już za późno na działania prewencyjne i kontrahent zalega z płatnościami, to nadal nic straconego. W EW Collections gwarantujemy aktywną i wyspecjalizowaną windykację należności wobec dłużników polskich i zagranicznych, a także obsługę prawną na najwyższym poziomie w przypadku postepowania sądowego lub egzekucyjnego. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z cenionymi kancelariami partnerskimi z całego świata, pozwala nam na skuteczne odzyskiwanie niespłaconych zobowiązań w Polsce i zagranicą. 
 
Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: kontakt@eurowindykacja.pl lub zadzwoń: 71 758 20 50 i sprawdź, jak możemy pomóc Twojej Firmie dotrzeć do punktu docelowego, jakim jest SUKCES.
newsletter Newsletter

Informacje o nowościach - podaj swój adres e-mail.
logo logo logo logo logo