ikona 801 011 254
ikona

Blog

Case study - Natanek Iberia S.L. / Flexway Cargo S.L.

Case study - Natanek Iberia S.L. / Flexway Cargo S.L.

Data dodania: 07.05.2023

Case study - Natanek Iberia S.L. / Flexway Cargo S.L.

W ostatnich miesiącach szerokim echem odbiła się niewypłacalność hiszpańskiej firmy Flexway Cargo S.L., wcześniej działającej pod nazwą Natanek Iberia S.L.

Firma wcześniej działająca na szeroką skalę zaczęła "znikać z radarów", kilka razy jeszcze pojawiła się na moment po czym wyparowała na dobre.

Zlożony wniosek o upadłość tej spółki wiosną tego roku pozostawił wielu jej kontrahentów z wierzytelnościami od kilkuset euro do kilkuset tysięcy euro.

Spółka była na naszej czarnej liście od dawna, toteż klienci aktywnie korzystający z naszej usługi Ekspresowa Weryfikacja byli informowani o ryzyku współpracy. Jednakże wiele firm transportowych z Polski i Europy Wschodniej trafiło do nas po raz pierwszy właśnie z niezapłaconymi fakturami przez Natanek Iberia / Flexway Cargo, gdy było już zbyt późno. Jeden z tych klientów pozostał z wierzytelnością na prawie 200 tys.euro...

Brak czujności? Wczesniejsza relatywnie długa współpraca  z tym dłużnikiem? Rekomendacje od innych firm? Cokolwiek było powodem angażowania się we współpracę i jej kontynuowania a zarazem nie podejmowania kroków w kierunku sprawdzenia kondycji firmy i zabezpieczenia się przed ewentualnymi perturbacjami, z pewnością sprawi, że wierzyciele pozostali z niezapłaconymi przez Flexway Cargo fakturami długo nie zapomną spółki hiszpańskiej (tak jak bywało to w przeszłości z innymi spektakularnymi dłużnikami, np. Galcargo przed wieloma laty).

Gdyby firmy te skorzystały z możliwości sprawdzenia Flexway Cargo, być może odroczyłyby decyzję o współpracy z tym podmiotem.

SPRAWDŹ, CZY TWOJA FIRMA POTRZEBUJE USŁUGI WERYFIKACJI KONTRAHENTÓW - POBIERZ BEZPŁATNĄ CHECKLISTĘNasi prawnicy mogą zgłosić wierzytelność Flexway Cargo - w przypadku zainteresowania taką usługą prosimy o kontakt.

Jeśli masz wątpliwości, czy nowy kontrahent nie przysporzy problemów finansowych, chciałbyś wiedzieć, z kim masz do czynienia i czy masz zielone światło do współpracy, rozważ naszą usługę Ekspresowa Weryfikacja - więcej pod tym linkiem .

Potrzebujesz profesjonalnej windykacji międzynarodowej lub krajowej? Zadzwoń 71 758 20 50 lub wyślij zapytanie poprzez formularz kontaktowy i dowiedz się, jak możemy pomóc w Twojej sprawie.

newsletter Newsletter

Informacje o nowościach - podaj swój adres e-mail.
logo logo logo logo logo