ikona 801 011 254
ikona

Windykacja we Włoszech

Windykacja we Włoszech

Wskutek ogólnoświatowych zawirowań gospodarczych, które wpłynęły również na europejskie prognozy gospodarcze, pogorszyła się zdecydowanie się moralność płatnicza i stabilność finansowa małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w całej Europie. Ten proces dotknął również rynku włoskiego, co finansowo odczuli polscy partnerzy tych firm, zwłaszcza że, włoscy dłużnicy znani są z nierzadko nonszalanckiego podejścia do terminowości spłat należności.

Windykacja należności we Włoszech nigdy nie była tak prosta!

Warto skorzystać z wiedzy i skutecznych rozwiązań, które oferujemy w ramach windykacji we Włoszech. Dzięki długofalowej współpracy z windykatorami i sprawdzonymi kancelariami na terenie całej Europy, w tym również we Włoszech, oferujemy naszym klientom dochodzenie należności od dłużnika włoskiego, oparte na wielorakich narzędziach dostępnych dzięki znajomości lokalnego prawa i możliwości dotarcia do informacji dotyczących dłużnika, którymi dysponują firmy windykacyjne i kancelarie prawne działające we Włoszech.

Eurowindykacja, nasza linia biznesowa dedykowana podmiotom gospodarczym, które posiadają wierzytelności firm włoskich pomaga wdrożyć skuteczne postępowanie windykacyjne.

Etapy współpracy

W wypadku rozwiązań polubownych czyli działań skierowanych na współpracę z dłużnikiem, korzyści są obopólne. Etap przedsądowy jest korzystny dla wierzyciela, gdyż nie wiąże się z żadnymi kosztami wstępnymi a wyłącznie z prowizją od realnie odzyskanych kwot, jak również dla dłużnika, gdyż nie generuje zwiększenia wymagalnej należności.

W porozumieniu i za zgodą wierzyciela, podejmujemy, jeśli to wskazane, kroki sądowe i egzekucyjne. Zanim sprawa trafi na wokandę, kompletujemy dokumentację, oceniamy szanse skutecznej egzekucji i przygotowujemy zestawienie kosztów, związanych z kolejnymi etapami postępowania sądowego.

Każda sprawa analizowana jest indywidualnie w oparciu o znajomość lokalnego prawa i zwyczajów branży.

Opierając się za doświadczeniu naszych lokalnych włoskich partnerów, zwiększamy skuteczność postępowania windykacyjnego na poziomie polubownych i sądowym.

Działaj szybko !

Pamiętajmy, że skuteczność procesu windykacji włoskich firm zależy w dużej mierze od szybkiej decyzji wierzyciela co do rozpoczęcia działań.Szybkość i precyzja działania staje się Państwa atutem w procesie odzyskiwania należności od dłużnika włoskiego.

Windykacja należności we Włoszech Infolinia 801 011 254 lub 71 758 20 50.

newsletter Newsletter

Informacje o nowościach - podaj swój adres e-mail.
logo logo logo logo logo