ikona 801 011 254
ikona

Blog

Ekspresowa Weryfikacja Firm Zagranicznych

Ekspresowa Weryfikacja Firm Zagranicznych

Data dodania: 02.06.2022

16.05.2018

Pan Maciej prowadzi firmę transportową i wykonuje wraz z pracownikami ciężką pracę aby utrzymać się na konkurencyjnym rynku. Jest jednym z setek tysięcy przedsiębiorców powiększających polskie PKB.
Działalność transportowa polskich przewoźników rodzi wiele zagrożeń- w tym ukrytych, o których nie sposób zawsze pomyśleć na czas.
Ciężarówki firmy pana Macieja przemierzają dziesiątki tysięcy kilometrów przewożąc towary po całej Europie.
Trudno dziwić się irytacji pana Macieja, gdy należności jego firmy za prawidłowo wykonane usługi  spływają od kontrahentów po terminie i zaburzają płynność finansową jego firmy.

Z punktu widzenia zleceniodawcy transportu – na przykład dużej firmy transportowej z Niemiec – te kilkaset euro zapłacone panu Maciejowi kilka lub kilkanaście tygodni później- nie jest w ogóle problemem godnym uwagi. Dla pana Macieja zaś brak takiej terminowej zapłaty oznacza wyzwanie, z którym musi się zmierzyć. Nikt pana Macieja nie pyta, czy ma on zapas gotówki na paliwo czy też ubezpieczenie, wypłaty itd.

Niestety w znacznej mierze firmy transportowe z Unii Europejskiej z opóźnień w zapłacie faktur uczyniły normę. Istnieje bardzo wiele firm transportowych na terenie krajów UE, od których polscy przewoźnicy nie otrzymują zapłaty w terminie, pomimo rzetelnego wykonania zlecenia.
Taki stan rzeczy powoduje nierzadko kłopoty polskich firm.

Eurowindykacja stoi na stanowisku, że należy przeciwdziałać takiemu zjawisku i w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne oraz bazy partnerskie i własne od kilku miesięcy oferuje rozwiązanie, ktore skutecznie ogranicza pojawiające się dotychczas zatory płatnicze w branży transportowej.

Nasza usługa- EKSPRESOWA WERYFIKACJA pozwala panu Maciejowi z naszego przykładu stwierdzić, czy zleceniodawca oferujący dany ładunek jest wiarygodny i czy współpraca z takim zleceniodawcą nie spowoduje zaburzenia w cash flow firmy transportowej.
Co ważne, w ramach naszej usługi ma miejsce weryfikacja firmy zagranicznej z terenu Unii Europejskiej – zatem korzystając z naszej usługi pan Maciej otrzyma rekomendację, czy z daną firmą powinien  współpracować, czy też raczej z uwagi na posiadane przez nas informacje, powinien on z danego zlecenia zrezygnować.
System ocen firm, jakie stosują niektóre branżowe portale biznesowe, nie zawsze odzwierciedla stan faktyczny jaki powinien zostać wskazany potencjalnemu zleceniobiorcy transportu lub jest zawodny bądź  niewystarczający i bazujący jedynie na danych (mocno) historycznych. Zdarza się bowiem, że firma z przyzwoitą punktacją/oceną zalega ze znaczną kwotą należności o cały czas wystawia ładunki lub właśnie składa wniosek o upadłość i cały czas poszukuje nowych kontrahentów-zleceniobiorców.

Usługa Ekspresowa Weryfikacja Eurowindykacji pozwala na poinformowanie przewoźnika, czy potencjalna transakcja z daną firmą zagraniczną nie rodzi nadmiernych zagrożeń w obszarze zarządzania ryzykiem finansowym i czy faktura przewoźnika będzie uregulowana.

Usługa Ekspresowa Weryfikacja jest oferowana w wersji abonamentowej.

Dzięki naszej usłudze, pan Maciej nie przyjął w okresie ostatnich 2 miesięcy zleceń transportowych od nieuczciwych lub niewypłacalnych firm na łączną kwotę frachtu 4750 EUR i tym samym uchronił swoją firmę przed utratą takiej kwoty, zaś za naszą usługę Ekspresowa Weryfikacja w ramach abonamentu zapłacił cenę równą połowie pojedynczego minimalnego frachtu, zaś dzięki usłudze Ekspresowa Weryfikacja zweryfikowano kilkadziesiąt zagranicznych firm transportowych i spedycji zagranicznych.

Aby ograniczyć ryzyko podejmowania ładunków od nieznanych lub niezweryfikowanych firm, zalecamy skorzystanie z naszej usługi, ktorej koszt miesięczny to nierzadko zaledwie część jednego frachtu.
Usługa Ekspresowa Weryfikacja  jest nowością na polskim rynku i oferujemy ją na zasadzie wyłączności dla firm z branży TSL, zaś weryfikacja następuje do 30 minut od zgłoszenia.

Więcej na www.eurowindykacja.pl/weryfikacja-firm.html  i www.eweryfikacja.pl.

newsletter Newsletter

Informacje o nowościach - podaj swój adres e-mail.
logo logo logo logo logo